Arkadaşlarınızla Paylaşın
  • Kars Erzurum Turu Turistik Doğu Ekspresi İle
  • Kars Erzurum Turu Turistik Doğu Ekspresi İle
  • Kars Erzurum Turu Turistik Doğu Ekspresi İle

Kars Erzurum Turu Turistik Doğu Ekspresi İle

KİŞİ | GECE
TREN GİDİŞ UÇAK DÖNÜŞ 4* oteller
İstanbul Erzurum Kars Tren -Uçak
4 gece 5 gün

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Sizlere Her Konuda 7/24 Yardımcı Olmaktan Memnuniyet Duyarız.

0216 418 9 418

Size En Uygun Dönemi Seçin ve Cazip Teklifleri Görün...
Tur Tarihi
Yetişkin Sayısı
1.Çocuk
2.Çocuk
TUR TANITIMI
TUR PROGRAMI
1. Gün: İSTANBUL – ANKARA

Siz değerli konuklarımızla saat 09.46 hızlı treni ile Pendik Tren İstasyonundan Doğu Ekspresi trenine binmek için Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Saat 13.52’deki varışımızı takiben serbest zaman veriyoruz. Saat 15:55’de Doğu Ekspresi trenine geçiyor ve Kars’a doğru yola çıkıyoruz.


2. Gün: DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE DOYUMSUZ MANZARA EŞLİĞİNDE SEYAHAT

30 saat süren Tren seyahatimizin rotası Kırıkkale – Kayseri – Sivas – Erzincan – Erzurum – Kars. Tren yolculuğumuz esnasında ilk durağımız sabah saat 06.05 sularında İliç olacaktır, burada vereceğimiz serbest zaman sonrası sırası ile Erzincan ve Erzurum illerinde 3’er saatlik molalar verilecektir. Dileyen misafirlerimiz trende dinlenebilir ya da şehirde ufak bir yürüyüş yapabilirler. Gece saat 01.00 Kars’a varıyoruz ve Kars’ta bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Trende serbest alınacaktır. (Tur fiyatına dahil değildir.)

Öğle Yemeği: Trende serbest alınacaktır. (Tur fiyatına dahil değildir.)

Akşam Yemeği: Trende serbest alınacaktır. (Tur fiyatına dahil değildir.)

Konaklama: Kars Park  Hotel vb


3. Gün: ANİ ANTİK KENTİ – ERMENİSTAN SINIRI – ARPAÇAY – ÇILDIR GÖLÜ – ALEXANDER NEVSKİ KİLİSESİ – VALİ KONAĞI – DEMİR KÖPRÜ – OPERA BİNASI

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Ermenistan sınırında, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan, Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli)

Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Sonrasında Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki Çıldır Gölü’nü görüp fotoğrafladıktan sonra kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Tur bitimi Kars’a dönüyoruz. Kars’ta sırasıyla; Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, EbuHasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı,

Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)'ni gezip daha sonra yürüyerek Rus işgali sırasında Tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars'ta; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu gördükten sonra Akşam Kars sokaklarında yürüyerek, Kars'ta kaşar ve bal alışverişi yaptıktan sonra Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geliyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. (Tur Fiyatına dahildir.)

Öğle Yemeği: Kars’ta ekstra yöresel menü alınacaktır.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Kars Park Hotel vb

 

 


4. Gün: BOĞATEPE – SARIKAMIŞ – ERZURUM

Sabah Kars köy kahvaltısı için Boğatepe (Zavot) köyüne gidiyoruz. Burada doğal köy kahvaltımızı yaptıktan sonra Sarıkamış'a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum’a varışımızı takiben bölgede çıkartılan Oltu taşı ile ilgili hediyelik eşyaların satıldığı Rüstempaşa Kervansarayı’nı görüp sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve  konaklama Erzurum’daki otelimizde.

Kahvaltı: Boğatepe Köyünde doğal köy kahvaltısı alınacaktır. (Tur Fiyatına dahildir.)

Öğle Yemeği: Sarıkamış’ta ekstra alınacaktır.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Bora Park  Hotel vb.


5. Gün: ERZURUM – ÜÇ KÜMBETLER – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası sırasıyla; Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Erzurum Kongresinin yapıldığı Milli Mücadele Müzesi, Yakutiye Medresesi’ni ziyaret edip Erzurum tarihi sokaklarını geziyoruz.. Ardından dönüş için Erzurum Havalimanı’na gelip Pegasus Hava Yollarına ait 13.15 İstanbul uçuşu için işlemlerimizi tamamlıyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varışımızı takiben bir başka gezide buluşmak üzere vedalaşıyoruz..

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. (Tur Fiyatına dahildir.)


ULAŞIM DETAYLARI

Turlarımız, turumuza kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15 kişi katılımlarda özel tasarım minibüslerimiz ile, 20-29 kişi arası katılımlarda lüks küçük otobüslerimiz ile, 39 kişinin üzeri katılımlarda ise otobüslerimiz ile yapılacaktır.

 

Fiyata Dahil Hizmetler

* Çevre Gezileri 

* İremturTurizm Güvencesi 

* Lüks Otobüsler ile Ulaşım

*İrem Turizm Otobüs İçi İkramları  

* Belirtilen otellerde 3 Gece  Konaklama 

* 2 Sabah Kahvaltısı – 1 Köy Kahvaltısı 

*3 Akşam Yemeği 

* 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası *Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

*Turistik Doğu Ekspresi ile Gidiş-Uçak ile Dönüş Bilet Ücretleri 

*İstanbul Ankara YHT bileti

*Turistik Doğu Ekpresi ile Ankara’dan 15.55’de hareket edecektir. Yataklı vagonlar İki kişiliktir. İçerisinde buzdolabı, Masa ve lavabo mevcuttur. Trenimiz hareket tarihinden bir gün sonra 01.00’da Kars Garı’na varacaktır. Yolculuk 30 saat sürecektir .İliç, Erzincan ve Erzurum duraklarında üçer saatlik üç mola verilecektir.

Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğle Yemekleri 

* Otelde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.) 

* Yemeklerde alınacak su dâhil tüm içecekler 

* Müze Girişleri (Müze Kart)

*Şahsi Harçamalar

Tur Hakkında Yorumlarınız
Adınız &Soyadınız
Mesajınız
(Max. 500 Karakter)

Karakter Kaldı
 


Diğer Turlar

Akdeniz ( Fethiye Kaş Olympos Antalya ) Turu
Akdeniz ( Fethiye Kaş Olympos Antalya ) Turu
1540.00 TL Kişi Başı
17.07.2020
Klasik Gap Turu
Klasik Gap Turu
1590.00 TL Kişi Başı
18.07.2020